wtorek, 22 kwietnia 2014

DKK- Zosia z ulicy Kociej na zimęŹródło ilustracji:  http://merlin.pl/Zosia-z-ulicy-Kociej-Na-zime_Agnieszka-Tyszka/browse/product/1,1275701.html Seria książek Agnieszki Tyszki o rezolutnej Zosi i jej rodzinie zdobyła ogromną sympatię wśród naszych klubowiczów. Nic więc dziwnego, że na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Książkołaki” dyskutowaliśmy o najnowszej książce „Zosia z ulicy Kociej na zimę”.

Zosia i jej rodzina przygotowują się do nadchodzących świąt. Przedświąteczne porządki, kuchenna krzątanina oraz niespodziewani goście są powodem wielu zabawnych i przewrotnych sytuacji. Nawet zimowa aura nie zawiedzie i przysporzy zarówno wiele śnieżnej zabawy jak i kłopotów. Święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich czasem miłych, rodzinnych spotkań, pełnych opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Wśród zgiełku przedświątecznego i pośpiechu bohaterowie poczują prawdziwą magię świąt.  Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem? Jak Zosia i Mania poradzą sobie z wyborem choinki? I kim jest Dionizy i jego koci towarzysz – Diogenes?
„Zosia z ulicy Kociej na zimę” to świetna lektura na okres zimowy, co nie oznacza, że nie można jej czytać w wiosennym czasie. Oprócz świątecznej atmosfery książka pełna jest humoru, barwnych historii oraz przezabawnych wypowiedzi Mani, które rozśmieszą każdego czytelnika. Warto dodać, że dzięki humorystycznym, lekkim ilustracjom Agaty Raczyńskiej, perypetie Zosi czyta się niezwykle przyjemnie. Obrazują one nie tylko literackich bohaterów, ale i żartobliwe sytuacje, które opisuje dziewczynka. Klubowicze chętnie komentowali i opowiadali o ulubionych przygodach głównej bohaterki, przyznając jednocześnie, że tę książkę można czytać o każdej porze roku. Zosia jest postacią interesującą, a jako narratorka bacznie obserwuje świat i swoją rodzinę, wyciągając wiele trafnych i ciekawych wniosków. Zosia opisuje codzienne, zwyczajne sytuacje, które mogą zdarzyć się każdemu i dzięki temu jej dziecięcy świat jest tak bliski młodszym czytelnikom, którzy doświadczają podobnych emocji oraz problemów związanych z rodziną, kolegami i koleżankami.
Agnieszka Tyszka napisała mądrą książkę poświeconą tematyce zimowych świąt, krytykując ich komercjalizację oraz nieustanny pośpiech dorosłych i ich dążenie do perfekcyjności. Czasami warto spojrzeć na świat oczami dziecka, dla którego szczęście oznacza czas spędzony w rodzinnym gronie.

Nasi klubowicze podczas spotkań wykonują także różne prace plastyczne. Tym razem tworzyli kolaże z gazet: 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz