wtorek, 5 sierpnia 2014

Spotkanie DKK - "Klub Latających Ciotek" Rafał Witek


                                                Źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/rafal-witek,katarzyna-kolodziej/klub-latajacych-ciotek.html
   Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Książkołaki”  było świetną okazja do rozmowy o lekturach na lato. Wśród nich pojawiła się także powieść  przygodowa Rafała Witka „Klub Latających Ciotek”.  Tytuł książki jest bardzo tajemniczy a jego rozszyfrowanie wymaga poznania całej historii, którą opowiada Emil. Rodzice organizują mu wakacje z dala od komputera i innych rozrywek multimedialnych. Tym miejscem okazuje się być oddalona wioska, w której mieszka ciocia Stasia. Emilowi dotrzymuje towarzystwa Sonia,  niezbyt lubiana kuzynka. Pobyt u cioci Stasi zapowiada się nieciekawie i  nudnie, tym bardziej, że ciotka jest staromodna i surowa. Emil i Sonia nie zdaja sobie sprawy kim naprawdę jest ciotka Stasia  i co czeka ich na wsi. Ich niezwykła przygoda rozpoczyna się od odnalezienia niezwykłego miejsca, opuszczonej wieży. Ciekawość poprowadzi ich do tajemniczej historii z przeszłości… i lotu balonem. Co tak naprawdę ukrywa ciocia Stasia?
   Opowieść, którą snuje Rafał Witek jest pełna humoru i akcji.  Spodoba się na pewno miłośnikom rozwiązywania zagadek i tajemnic. Wakacje na wsi staja się dla głównych bohaterów okazją do zasmakowania prawdziwej przygody. Dzieci, które nie przepadają za swoim towarzystwem, poznają czym jest prawdziwa przyjaźń. A postać nieciekawej ciotki wraz z rozwojem fabuły nabiera koloru. Nudna wieś staje się miejscem skrywającym barwną historię z przeszłości, a mieszkańcy powracają do barwnych wspomnień z młodości.  Przykład Emila i Sonii pokazuje, że wszędzie można spędzić czas w sposób atrakcyjny, wypełniony przygodami po same brzegi. Wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Klub Latających Ciotek nie pozwoli się nudzić swoim członkom. Każdy z czytelników może do niego dołączyć  wystarczy wziąć książkę do ręki i zacząć czytać.
Klubowicze wymieniali opinie także o innych książkach, podkreślając, że wakacje to wspaniały czas na poszukiwanie nowych lektur. Aby zachęcić  innych do czytania, próbowaliśmy nagrać krótki filmik w formie recenzji ulubionej lektury.  Jedna z naszych młodych czytelniczek - Amelia zgodziła się opowiedzieć  o  książce Andrzeja Maleszki „Tajemnica mostu”.

Podczas spotkania podsumowaliśmy także nasza działalność i wszystkie dotychczasowe spotkania. Najbardziej aktywni klubowicze otrzymali książkowe upominki oraz dyplomy z podziękowaniami. 

Zapraszamy na kolejne spotkanie we wrześniu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz