czwartek, 8 czerwca 2017

Spotkanie DKK - "Bogowie i wojownicy" Michelle Paver

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Książkołaki” wybraliśmy się w podróż do starożytnego świata, gdzie ogromną rolę w świecie ludzi spełniają bogowie i wyrocznie.

"Bogowie i wojownicy” to wspaniała przygoda, którą przeżywamy razem z dwójką nastolatków -Hylasem i Pirrą. Bohaterowie pochodzą z różnych i odległych krain jednak ich losy splatają się, kiedy z różnych powodów muszą uciekać przed wojownikami zwanymi Krukami. Hylas jest Osobnym, został porzucony razem z młodszą siostrą i przez to wykluczony ze społeczności. Pirra jest córką wysokiej kapłanki, przeznaczoną do wydania za mąż, aby wzmocnić sojusz krain. Postanawiają połączyć siły, aby przetrwać. Okazuje się, że muszą zmierzyć się nie tylko z Krukami ale i siłami natury, gniewem bogów, własnymi słabościami oraz przepowiednią: „Dom Koronosa spłonie, jeśli Osobny dzierżyć będzie ostrze”. Pomaga im w tym również Duch, czyli delfin z którym zaprzyjaźnia się Hylas.
Powieść Michelle Paver „

„Bogowie i wojownicy” to pierwszy z pięciu tomów sagi Michelle Paver, która bardzo spodobała się naszym Klubowiczom. Książkę czyta się bardzo szybko, nie brakuje wartkiej akcji, ciekawych dialogów a główni bohaterowie od razu zdobywają sympatię czytelnika. Z pewnością sięgniemy po kolejne części, by dowiedzieć się jakie były dalsze losy i przygody Hylasa i Pirry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz