czwartek, 8 czerwca 2017

Spotkanie DKK - „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych” Katarzyna Ryrych

Na czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Książkołaki” omawialiśmy powieść Katarzyny Ryrych pt.:  „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”. 

Bohaterem powieści jest Piotrek, przez swojego niepełnosprawnego brata , Stefana, nazywany po prostu Bratkiem. Książka opowiada o dorastaniu chłopca zagubionego w świecie rówieśników, bardzo związanego ze swoim starszym bratem, który jest dla niego nauczycielem i wzorem. Stefan odkrywa świat swemu młodszemu bratu, pomimo poważnej choroby, która nie pozwala mu wstać z łóżka. Piotrek powoli zaczyna się zmieniać, staje się odważnym, bystrym, samodzielnie podejmującym decyzje chłopcem.

 Źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/katarzyna-ryrych,elzbieta-chojna/o-stephenie-hawkingu-czarnej-dziurze-i-myszach-podpodlogowych.html

Książka bardzo spodobała się naszym Klubowiczom. Będąc w podobnym wieku, mogli utożsamiać się z głównym bohaterem i obserwować jego przemianę. Powieść jest pełna optymizmu, mimo, że nie brakuje w niej momentów smutnych i trudnych dla bohaterów.

 Zakończenie pozostawia piękne przesłanie: nieważne co nam w życiu się przydarzy, zawsze jest nadzieja na lepsze jutro. A jeśli mamy przy sobie bliskie nam osoby, to wszystko na pewno będzie dobrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz