czwartek, 8 czerwca 2017

Spotkanie DKK - "Buba córka Belzebuba" Kalina Jerzykowska

Podczas listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu dla Dzieci „Książkołaki”, rozmawialiśmy o powieści pt.: „Buba córka Belzebuba”, której autorką jest Kalina Jerzykowska, polonistka, teatrolog, dziennikarka (Radio Łódź i „Gazeta Wyborcza” w Łodzi), autorka wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych; miłośniczka teatru dziecięcego.
 Źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/kalina-jerzykowska,olga-reszelska/buba-corka-belzebuba.html

 „Buba córka Belzebuba” to trzecia część z serii o Koszmariuszu i Horroracie, zamykająca cykl Upiornych
 Przygód. Poznajemy ostateczne rozwiązanie zagadek z poprzednich części, dalsze losy znanych postaci. Akcja powieści utrzymana jest w zagadkowym klimacie, pojawia się splamiony krwią testament, tajemnicze portrety i szkielet.

 Podczas lektury bawią nas zwłaszcza dialogi, bohaterami są ludzie młodzi, studenci, którzy biorą udział w badaniach archeologicznych w Biesiskach. Szybko okazuje się, że to właśnie tutaj nastąpi kulminacja przygód i rozwiązanie tajemnicy trzech rodów.

Buba córka Belzebuba” to książka pełna dobrego humoru, idealna na długie jesienne wieczory. W trakcie naszego spotkania wykonaliśmy również, fantazyjne zakładki, które na pewno przydadzą się członkom Klubu; czeka na nas jeszcze wiele książek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz