poniedziałek, 18 grudnia 2017

Spotkanie DKK - "Szklane dzieci" Kristina Ohlsson

Na kolejnym, wakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci „Książkołaki”, rozmawialiśmy o powieści zatytułowanej „Szklane dzieci”, autorstwa Kristiny Ohlsson. Jest to pierwsza część znakomitej trylogii dla dzieci (i nie tylko).

 Źródło: https://mediarodzina.pl/prod/1288/Szklane-dzieci
Kristina Ohlsson to pochodząca ze Szwecji autorka kryminałów i politolog.  Pracowała w szwedzkich służbach specjalnych, szwedzkim Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz szwedzkiej Akademii Obrony Narodowej, gdzie specjalizowała się w problematyce Bliskiego Wschodu oraz polityce zagranicznej Unii Europejskiej.
Jej powieści; „Odwet” oraz „Na skraju ciszy” zyskały uznanie Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalnej i zostały nominowane do nagrody za najlepszą powieść kryminalną. W 2010 roku Kristina Ohlsson otrzymała prestiżową Stabilo Prize.
Książka opowiada historię Billie, dziewczynki, która po śmierci taty przeprowadza się wraz z mamą do mniejszego miasteczka. Od początku w nowym domu dzieją się dziwne rzeczy, ktoś lub coś nie chce, aby zamieszkała w nim nowa rodzina. Małe dłonie odciśnięte w kurzu, lampa, która kołysze się bez powodu i odstraszające napisy; to tylko namiastka tego, co dzieje się w owianym legendą domostwie. Billie, wraz z przyjaciółką Simoną i nowo poznanym kolega Alladinem, próbują rozwikłać zagadkę byłego domu dziecka w Ahus.
Ta powieść to jedna z tych, które najbardziej przypadły do gustu klubowiczom. Jest w niej wszystko, czego można oczekiwać od wciągającego thrillera dla dzieci; atmosfera tajemnicy, tajemnice z przeszłości i niewyjaśnione incydenty sprawiają, że czytelnikom niejednokrotnie przebiega po plecach dreszcz emocji. Członkowie klubu ocenili książkę bardzo wysoko i chętnie polecą ją znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz