poniedziałek, 18 grudnia 2017

Spotkanie DKK - "Mamma Mia. Włochy dla dociekliwych" Monika Utnik-Strugała

Wakacje za pasem, letni nastrój udzielił się także uczestnikom czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci Książkołaki.

Źródło:  http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-mamma_mia.html

Tym razem rozmawialiśmy o książce „Mamma Mia. Włochy dla dociekliwych” autorstwa Moniki Utnik-Strugały. Autorka jest italianistką, dziennikarką, współpracuje z pismem wnętrzarskim „Weranda”, w którym prezentuje włoski design. „Mamma Mia. Włochy dla dociekliwych” to jej pierwsza książka. 

Każdy, kto podróżował po Włoszech doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to kraj niezwykle piękny, pełen zabytków, będący kolebką renesansu. Książka Moniki Utnik-Strugały przybliża nam najciekawsze miejsca w Italii, a także pokazuje tradycje i zwyczaje mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Jest pełna ciekawostek, nawet doświadczony podróżnik dowiedzieć się może czegoś nowego o tym słonecznym kraju. Dodatkowym walorem tego przewodnika są z pewnością oryginalne ilustracje Anny Ładeckiej. Jak powstała nutella? Czy to prawda, że Włosi jeżdżą na osach? Dlaczego na Bolonię mówią „tłusta” i co ma wspólnego makaron tagliatelle z włosami Lukrecji Borgii? Jeśli chcecie przeżyć fascynującą wyprawę do Włoch i poczuć wakacyjny nastrój, polecamy ten oryginalny przewodnik nie tylko dla dzieci. Serdecznie dziękuję za udział w dotychczasowych spotkaniach Klubu i zapraszam na kolejne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz