poniedziałek, 18 grudnia 2017

Spotkanie DKK- "Lustro pana Grymsa" Dorota Terakowska

W marcu, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci „Książkołaki”, rozmawialiśmy o powieści Doroty Terakowskiej pt.: „Lustro pana Grymsa”.

 Źródło okładki: https://woblink.com/ebook/lustro-pana-grymsa-dorota-terakowska-9216

Jest to opowieść z gatunku fantasy dla dzieci i młodzieży, nagrodzona "Małym Dongiem" polskiej sekcji IBBY za rok 1995, przyznawanym przez jury dziecięce najlepszej książce roku. Była także bestsellerem roku 1995 w konkursie fundacji "Świat Dziecka". 

Książka opowiada o niezwykłych losach Agaty, dziewczynki, która za sprawą magicznego lustra przenosi się do dziwnej krainy Koral. Agata jest dzieckiem nieco innym niż wszyscy. Więcej widzi i wyczuwa, jest bardziej wrażliwa na otaczającą ją rzeczywistość. Od zawsze pragnie przeżyć niesamowitą przygodę i gdy poznaje tajemniczego pana Grymsa, prowadzącego sklep z antykami, nadarza się ku temu okazja. Dziewczynka wśród sklepowych półek odnajduje lustro, które odbija w swojej tafli przedziwne obrazy, nieznaną krainę. Kiedy pies Agaty, Kusy zwabiony przez podstępne zwierciadło, dostaje się na planetę Koral, Agata zmuszona jest ruszyć mu na ratunek. Wkrótce poznaje mieszkańców tego kraju, którzy okazują się być bardzo senni, apatyczni i niechętni wszelkim zmianom. Dziewczynka wie, że wezwali ją tajemniczy Oni i że musi się spieszyć, aby pomóc swemu przyjacielowi. Nie wie jeszcze, że czeka ją niezwykła misja, losy planety zależą od niej. 

Uczestniczki naszego spotkania chętnie wzięły udział w dyskusji na temat przeczytanej książki i odpowiedziały na pytania dotyczące lektury. Jak co miesiąc uzupełniliśmy również, naszą księgę DKK o nowy wpis. Zapraszamy na kolejne spotkanie z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz