poniedziałek, 18 grudnia 2017

Spotkanie DKK - "Licencja na zakochanie" Marcin Pałasz

10 lutego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci „Książkołaki”. Pozostając w klimacie zbliżającego się Dnia Świętego Walentego, rozmawialiśmy o książce Marcina Pałasza „Licencja na zakochanie”. 

 Źródło okładki: https://www.granice.pl/recenzja/licencja-na-zakochanie/997

Marcin Pałasz jest popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk. W 2013 roku otrzymał Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. 

Powieść pt. „Licencja na zakochanie” to lekka i zabawna książka dla dzieci i nie tylko. Na pewno przypadnie również do gustu dorosłym czytelnikom, lubiącym dobry humor. Głowni bohaterowie, Gucio i Lutka przyjaźnią się od lat. Kiedy Lutka zaczyna spotykać się z nowo poznanym chłopakiem, Piotrkiem, Gucio zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę darzy swoją przyjaciółkę uczuciem głębszym niż tylko sąsiedzka sympatia. Niestety orientuje się także, że daleko mu do ideału męskiej urody, jaką niewątpliwie posiada Piotrek. Gucio rozpoczyna walkę o nowy, lepszy image, a przede wszystkim walkę o ukochaną Lutkę. Fabuła powieści obfituje w masę zabawnych zdarzeń i zbiegów okoliczności. Jak to się stało, że prosię na obiad wyleciało przez okno, co ukrywa dziadek Kornel i dlaczego Gucio panicznie boi się ameby? 

Odpowiedzi na te pytania oraz inne problemy dotyczące pierwszej, młodzieńczej miłości znajdują się w książce Marcina Pałasza. Uczestniczki spotkania oceniły książkę wysoko, jest wciągająca i chętnie polecą ją swoim koleżankom i kolegom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz