poniedziałek, 18 grudnia 2017

Spotkanie DKK- "Masło przygodwe" Barbara Stenka

Podczas styczniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce Masło przygodoweBarbary Stenki.

 Źródło okładki: http://www.empik.com/maslo-przygodowe-stenka-barbara,prod60176774,ksiazka-p

Autorka pochodzi ze Szczecina, pisze dla dzieci i dorosłych, od 1996 roku jest związana z grupą artystyczną Arfik. Jest autorką piosenek i scenariuszy teatralnych, a także inscenizacji i choreografii. W 2002 roku założyła teatr młodzieżowy Kostka Cukru, w którym działa jako instruktorka oraz pisze teksty. 

 „Masło przygodowe” to brawurowo napisana powieść, opowiadająca o życiu Kasi Koniec, dziewczynki zafascynowanej światem przyrody, nieco ekscentrycznej, obawiającej się wszelkich chorób. Kasia jest córką muzyka rockowego i religijnej nauczycielki gry na gitarze. Jej bracia bliźniacy również są bardzo uzdolnieni muzycznie, chcą zostać sławnymi raperami. Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta i marzy, żeby w jej domu zamieszkało jakieś stworzonko. Jest tak zdeterminowana, że postanawia nawet hodować muchy za oknem swojego pokoju. Kasię i jej rodzinę spotyka wiele niezwykłych przygód, okazuje się, że nawet z pozoru nieistotne zdarzenie może wywołać lawinę tarapatów. 

Książka bardzo spodobała się naszym klubowiczom, jest ciepłą, zabawną powieścią dla młodzieży, mówiącą o tym, że wszystko może się zdarzyć a przygoda czeka tuż za rogiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz